Pasje najlepiej rozwijać od dziecka. Jeśli Twoja pociecha interesuje się modą, lubi tworzyć różnorodne stylizacje i ma głowę pełną pomysłów, podaruj jej coś wyjątkowego. Podpowiadamy, jak wybrać dobrą maszynę do szycia dla dziecka. To doskonały pomysł na prezent.
Niejedna dziewczynka marzy o tym, by być projektantką. Zwykle ta przygoda zaczyna się od tworzenia kreacji dla lalek. Warto od najmłodszych lat rozwijać pasje. Jeśli zatem Twoje dziecko pragnie coś samodzielnie uszyć, podaruj mu idealną maszynę do szycia – skrojoną na miarę. Podpowiemy, czym się kierować kupując tego typu produkt.
Spis treści
Maszyna do szycia dla małego dziecka
Wydawałoby się, że maszyna do szycia dedykowana jest wyłącznie osobom dorosłym. W ofercie znajdziemy jednak modele dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci. Wszystko po to, by rozwijać pasje najmłodszych. W tym tekście skupimy się głównie na modelach przeznaczonych dla starszych dzieci, jednak warto wiedzieć, że nawet kilkuletnia dziewczynka może poczuć się jak prawdziwa krawcowa i stylistka.
Najprostszą maszynę do szycia dla dziecka można kupić już za 20-50 złotych. Oczywiście, dostaniemy również droższe modele przeznaczone dla najmłodszych. Urządzenia dla kilkulatków posiadają najczęściej jedną prędkość szycia. Wyposażone są w pokrętło, które reguluje naprężenie nici podczas szycia oraz pedał nożny lub ręczny napęd w postaci myszki. Igła w takiej maszynie jest dokładnie zabezpieczona i całkowicie osłonięta. Dziecko nie zrobi sobie zatem krzywdy. W zestawie z maszyną dla najmłodszych znajdziemy najczęściej kawałki materiału, szpule, miarkę krawiecką czy poduszeczkę na szpilki. Wszystko po to, by dziecko mogło poczuć prawdziwą magię szycia. Taka zabawkowa maszyna jest bardzo bezpieczna. Dodajmy, że w ofercie znajdziemy również rewolucyjne maszyny do szycia, które szyją bez użycia nici. Warto, przede wszystkim, kupić dziecku solidny produkt, wykonany z trwałych i bezpiecznych materiałów.
Wybór maszyn do szycia dla najmłodszych dzieci jest bardzo duży. Można kupić zabawkowe urządzenie w różnych wzorach, kolorach, zdobione na przykład postaciami z ulubionych bajek. Taka zabawka rozwija kreatywność oraz zdolności manualne. Pozwala tworzyć nie tylko stroje dla lalek, ale również maskotki, torebki, saszetki czy inne ciekawe akcesoria. Zabawkowa maszyna do szycia przeznaczona jest zazwyczaj dla dzieci powyżej 3. roku życia.
Czy kupić maszynę do szycia dla starszego dziecka?
Zamiast kupować dziecku kolejną zabawkę, którą po kilku dniach rzuci w kąt, podaruj mu coś, co pozwoli rozwijać pasje oraz kreatywność. Na rynku znajdziemy całkiem zaawansowane maszyny do szycia, dzięki którym Twoja pociecha będzie mogła tworzyć własne ubrania, maskotki czy inne gadżety.
Szycie na maszynie poprawia między innymi sprawności manualne, koordynację ruchową, staranność oraz koncentrację, a także umiejętność twórczego rozwiązywania problemów. To świetna alternatywa dla wszechobecnych tabletów i smartfonów. Maszyna do szycia to doskonały prezent zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Kiedy najlepiej rozpocząć naukę szycia? Już ośmioletnie dziecko ma absolutnie wystarczające zdolności manualne oraz intelektualne, by zacząć taką przygodę. Ośmiolatek potrafi dobrać odpowiedni materiał, kolor nici i zrealizować prosty projekt. Własnoręcznie stworzone ubrania czy zabawki na pewno przyniosą dziecku mnóstwo satysfakcji. Jak jednak kupić dobrą maszynę do szycia dla dziecka?
Na pewno warto skupić się na maszynach bardziej zaawansowanych. Zabawkowe modele dla maluchów sprawdzą się w rękach trzy- czy czterolatków. Starsze dzieci nie będą miały z nich większego pożytku. Dobra maszyna do szycia dla dzieci, które naprawdę pasjonują się krawiectwem, będzie na pewno droższa, ale pozwoli im rozwijać pasje. W ofercie nie znajdziemy dużego wyboru tego typu produktów. Na co warto zwrócić uwagę kupując najlepszą maszynę do szycia dla dziecka?
Ranking TOP 20
Najlepsze produkty: Maszyna do szycia dla dzieci
1) MASZYNA DO SZYCIA MINI AKCESORIA
2) Łucznik Dla Dzieci Maszyna Do Szycia Mini
Dane techniczne:
Rodzaj | Maszyna do szycia |
Materiał | plastik |
Płeć | unisex |
Gdzie kupić:
3) Edukacyjna Maszyna Do Szycia Zabawkowa dla Dzieci
Dane techniczne:
Rodzaj | Maszyna do szycia |
Najtańsze produkty: Maszyna do szycia dla dzieci
1) Edukacyjna Maszyna Do Szycia Zabawkowa dla Dzieci
Dane techniczne:
Rodzaj | Maszyna do szycia |
2) Małe Agd maszyna do szycia Pro Kids
3) Maszyna do szycia MEGA CREATIVE 460034
Porównanie TOP 3
Jaką maszynę do szycia dla dziecka wybrać?
Maszyna, nawet ta dla starszego dziecka, powinna być przede wszystkim bezpieczna. Najlepiej na początek wybrać najbardziej podstawowy sprzęt, bez dodatkowych funkcji. Warto zacząć przygodę od maszyny do szycia mechanicznej. Tego typu model będzie znacznie tańszy od maszyny komputerowej i zdecydowanie prostszy w obsłudze – idealny na początek. Niezwykle ważny jest rodzaj chwytacza w maszynie do szycia dla dziecka. To część maszyny odpowiedzialna za wiązanie nici. Do wyboru mamy chwytacz wahadłowy oraz chwytacz rotacyjny. Ten pierwszy jest obecnie najczęściej spotykany i polecany w urządzeniach mechanicznych. Nie jest, co prawda, najprostszy w obsłudze, ale każde dziecko, przy niewielkiej pomocy rodziców, z pewnością go opanuje. Chwytacz wahadłowy jest bardziej wytrzymały i mniej podatny na uszkodzenia. Kolejna ważna kwestia to ilość programów w maszynie do szycia dla dziecka, inaczej rodzaj ściegów. Na początek nie powinno być ich zbyt dużo. W modelach dla dzieci znajdziemy zwykle około 10 – 20 programów. W maszynach mechanicznych wybór ściegów odbywa się najczęściej za pomocą specjalnego suwaka lub pokrętła.
Dobrze jest również zwrócić uwagę na system uruchamiania maszyny oraz regulowania jej prędkości. Włączanie urządzenia nie powinno sprawiać dziecku trudności. Regulowanie prędkości odbywa się najczęściej za pomocą specjalnego pedału, który umieszczamy na podłodze. Niektóre modele umożliwiają ręczne sterowanie. Maszyna do szycia dla dzieci powinna być również wyposażona w specjalne pokrętło regulujące naprężenie nici.
Maszyny do szycia dla dzieci mają ciekawy design – są zdobione kwiatami, motylami czy innymi grafikami. Przyjemny wygląd na pewno zachęci dziecko do częstszego korzystania z urządzenia. Bardziej zaawansowane modele przeznaczone dla najmłodszych mają wbudowane oświetlenie oraz kilka dodatkowych funkcji, takich jak na przykład szycie wstecz. W zestawie z maszyną znajdziemy wymienne szpulki, igły, różne rodzaje stopek i elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania maszyny.
Podsumowanie
Reasumując, dobra maszyna do szycia dla dzieci powinna być, przede wszystkim, bezpieczna i prosta w obsłudze. Im mniej funkcji dodatkowych, tym lepiej. Samoczynne kończenie ściegu, automatyczne obszywanie dziurek na guziki i inne udogodnienia lepiej zostawić na później, kiedy dziecko opanuje już sztukę podstawowego szycia i złapie przysłowiowego bakcyla. Za dobrą maszynę do szycia dla dziecka zapłacimy 250-450 złotych.
Warto podkreślić, że wybór odpowiedniej maszyny do szycia dla dziecka to jedno, równie ważne jest nadzorowanie pociechy w początkowej fazie nauki szycia. Od tego w głównej mierze zależy jej bezpieczeństwo. Wpłynie to również na postrzeganie całej czynności. Jeśli przekażemy dziecku swoją wiedzę, podzielimy się własnym doświadczeniem i wskażemy drogę, łatwiej będzie mu znaleźć własną ścieżkę.
kasiamanna
od x lat szyję na Łuczniku i nie wyobrażam sobie teraz przejść na inną markę 😀 jedynie co planuje to zakup nowej maszyny i nie wiem czy się nie zdecyduję na Helenę 2060
Krawcowa
Maszyna do szycia dla dzieci to wspaniały prezent. Jeżeli tylko rodzice się tym trochę interesują lub chcą zwrócić uwagę, to zachęcam do zakupu. Z własnego doświadczenia wiem, że Madej ma bardzo fajne modele maszyn dla dzieci. Mogą się świetnie przy tym bawić 🙂 Zachęcam, bo tak właśnie rozpoczęła się moja przygoda z szyciem.
Polina
Maszyna do szycia dla dzieci z Łucznika to dobry sprzęt. Maszyna ma bardzo dużo funkcji, jak dla dzieci to nawet za dużo ściegów, bo myślę że wszystkich nie wykorzysta się na początku. Zastanawiam się nad zakupem dla mojej chrześnicy, bo lubi szyć na swojej zwykłej dziecięcej maszynie, więc może na tej też będzie chciała.