Wakacje tuż tuż, warto więc pomyśleć więc o „szczegółowym” wyposażeniu maleństwa na ten okres. No więc ze spraw poważnych: łóżeczko turystyczne. Koniecznie i zdecydowanie. Dla wygody, bezpieczeństwa itd. Wbrew pozorom łóżeczko turystyczne dla dzieci przydaje się dość często – ja wcześniej jakoś sobie radziłam z wizytami u babć, weekendowymi wyjazdami itd. – nie narzekałam, ale zakup łóżeczka turystycznego rozwiązał wiele, a również moje samopoczucie jako gościa jest o niebo lepsze. Sprawdźmy jakie mamy opcje, z czego możemy wybierać, jakie warto kupić?
Spis treści
- Ranking TOP 20
- Najlepsze produkty: Jakie łóżeczko turystyczne najlepsze?
- Najtańsze produkty: Jakie łóżeczko turystyczne najlepsze?
- Porównanie TOP 3
- Czy warto kupować łóżeczko turystyczne?
- Jakie łóżeczko turystyczne najlepsze?
- Łóżeczko turystyczne dwupoziomowe
- A może łóżeczko turystyczne z przewijakiem?
- Łóżeczko turystyczne dla niemowlaka
Ranking TOP 20
Najlepsze produkty: Jakie łóżeczko turystyczne najlepsze?
1) KinderKraft Łóżeczko turystyczne LEODY GREY
Kinderkraft Łóżeczko turystyczne LEODY GREY
Dane techniczne:
Rodzaj | łóżeczka turystyczne |
2) Kinderkraft JOY 2 Łóżeczko 3w1 dla niemowlaka, dla starszaka, turystyczne Beżowy
3) Łóżeczko dziecięce turystyczne Szare Hipopotam
Łóżeczko dziecięce turystyczne Szare Hipopotam
Najtańsze produkty: Jakie łóżeczko turystyczne najlepsze?
1) ŁÓŻECZKO PRZENOŚNE PRZEWIJAK TURYSTYCZNY TORBA 3w1
2) Dooky 128070 Turystyczne Składane Łóżeczko Dla Dziecka, Szary, 0-6 Miesięcy
3) Moolino FUN P900 (Różowy) P900 R
Dane techniczne:
Rodzaj | łóżeczka turystyczne |
Porównanie TOP 3
Czy warto kupować łóżeczko turystyczne?
Wiadomo – jeśli ma być to zakup na chwilę – może niekoniecznie, ale jeśli maluch jest jeszcze w okresie niemowlęctwa – myślę, że nie ma się co zastanawiać. A ze znalezieniem kolejnego właściciela dla takiego łóżeczka też problemu mieć nie powinniście. Łóżeczko przydaje się również kiedy to do was ktoś przyjeżdża, szczerze: nie spodziewałam się, że łóżeczko turystyczne będzie u mnie tak często w użyciu. Łóżeczko turystyczne może również z powodzeniem pełnić funkcję kojca. Dobrą wiadomością jest też fakt, że cena dobrego łóżeczka turystycznego nie powinna przekroczyć 300 – 400 zł. A i można znaleźć modele za 100 zł! Co tu dużo mówić – moim zdaniem warto.
Jakie łóżeczko turystyczne najlepsze?
Moim zdaniem ważnych jest tylko kilka podstawowych kwestii, nie dajcie złapać się na bajery! Łóżeczko turystyczne powinno mieć w miarę możliwości porządny materac, ewentualnie rozważcie dokupienie zwykłego materaca, jeśli z łóżeczka będziecie korzystać np. przez całe wakacje. Druga rzecz to waga i rozmiar po złożeniu – łóżeczko ma być poręcznie, także kupcie po prostu takie, które bez problemu da się przenosić. Fajnie jeśli łóżeczko ma też poręczne uchwyty do przenoszenia, a najlepiej również kółka. Moje łóżeczko składa się do rozmiarów torby, a mogę również ciągnąć je jak walizkę – przy częstych podróżach, szczególnie jeśli nie zawsze są to podróże samochodem, odradzam inne rozwiązanie.
Najważniejsze jednak jest bezpieczeństwo – zwracajcie uwagę na atesty, stabilność łóżeczka, materiał z jakiego wykonany jest stelaż i siatka, a także maksymalny udźwig. Ważne też by łóżeczko łatwo się rozkładało, nie tylko chodzi o kwestię wygody, a o to, że łóżeczko, które będzie wam nastręczało trudności może okazać się trudnym do rozłożenia w sposób prawidłowy, a tym samym może zagrażać bezpieczeństwu malucha.
Ważna jest również długość łóżeczka turystycznego, niestety można się naciąć na produkt krótszy, niż standardowe łóżeczko i może okazać się, że po roku maluch z niego zwyczajnie wyrośnie. Dla mnie mega ważną funkcją była również możliwość otwierania łóżeczka od boku, przez zamek, szczególnie w przypadku starszego malucha. Łóżeczko mogło pełnić funkcję nie tylko łóżeczka i kojca, ale również kącika zabaw. Może wydać się to mało istotne, ale kiedy spędzacie czas na niewielkiej przestrzeni, dajmy na to nad Polskim morzem, gdzie pogoda lubi zaskoczyć – taki kącik to zbawienie. Przydać mogą się również kółka (z hamulcem, koniecznie! lub jako alternatywa dla tradycyjnych nóżek), z podobnych powodów jak wyżej. Pamiętajcie – łóżeczko turystyczne ma zwiększać wygodą, a nie uprzykrzać życie.
Łóżeczko turystyczne dwupoziomowe
Jeśli szukacie łóżeczka od pierwszych dni i na długi czas – szukajcie łóżeczek dwupoziomowych. Sprawdźcie przy tej okazję jaka jest maksymalna waga na wyższym poziomie oraz w jaki sposób zmieniana jest wysokość podwieszenia. Pamiętajcie, aby sprawdzić stabilność łóżeczka przy ustawieniu obu poziomów – mimo wszystko łóżeczka turystyczne nie dorównują tradycyjnym pod tym względem i lepiej dmuchać na zimne.
A może łóżeczko turystyczne z przewijakiem?
Na rynku dostępne są łóżeczka z każdym możliwym bajerem, ale nie dajmy się zwariować. Co się przyda? Na pewno jakiś schowek na drobne przedmioty – kieszeń, szufladka pod łóżeczkiem itp. W większości łóżeczek znajdziecie coś takiego. Bardzo przydatny jest również parawanik, którym można zasłonić łóżeczko, gdy maluch idzie spać, tak aby nie przeszkadzało mu światło i nie rozpraszał ruch w pokoju – w końcu w trakcie wakacji różne mamy warunki i maluch nie zawsze śpi w osobnym pomieszczeniu. Do tego bezdyskusyjnie moskitiera. Przewijak – jak najbardziej, jeśli łóżeczko jest dla niemowlaka oczywiście, tym bardziej, że jeśli nie będzie wam potrzebny można go po prostu zostawić w domu. I tyle, moim zdaniem wszelkie karuzele, wibracje i inne bajery, to już tylko zbędne koszta. My korzystamy z łóżeczka Kinderkraft i muszę powiedzieć, że mimo, że nie posiada ono wszelkich akcesoriów, to i tak jest w nim aż nadto. Karuzelę zdemontowaliśmy, półeczkę na picie również – pamiętajcie, że wszystko to zwiększa wagę, a zmniejsza poręczność.
Łóżeczko turystyczne dla niemowlaka
Ciekawą alternatywą, ale niestety tylko dla najmłodszych jest zakup leżaczka-bujaczka z funkcją przerobienia na kołyskę/łóżeczko turystyczne. Zwykle taki mebelek jest lżejszy od łóżeczka turystycznego, a jednak większość z nas zaopatruj się w leżaczek dla malucha, dlaczego by więc nie skorzystać? Zaznaczam jednak, że osobiście nie testowałam tego rozwiązania – słyszałam natomiast pozytywne opinie od mam z parku 😉
jabarock
Baby Bjorn Light 115x64x80 cm: Polecam!
greg
Baby Bjorn Light 115x64x80 cm: bardzo dobry
Celina
Moim zdaniem łóżeczko turystyczne bardzo się przydaje. Szczególnie jeżeli dużo się podróżuje. My często jeździmy, najczęściej po Polsce i to po miejscach takich jak agroturystyki. Dziecko nie zawsze chce spać w łóżku dorosłych, a takie rozkładane łóżeczko to zawsze własne miejsce.
Alex
My w domu mamy normalne łóżeczko, jednak łóżeczko turystyczne też kupiliśmy. Zdecydowaliśmy na Chicco, bo to była pierwsza firma, którą zobaczyłem w sklepie. Spieszyłem się, więc wziąłem. Łóżeczko stoi u dziadków, bo tam często bywamy, a jednak turystyczne sprawdza się najlepiej i łatwo go złożyć.
M.
Ja mam łóżeczko z Chicco. Sprawdza się doskonale, już od kilku lat, przy kolejnym dziecku. Dobre łóżeczko turystyczne może przydać się nawet w domu, nie tylko podczas wyjazdów. U mnie doskonale sprawdza się jako element zabawy, kiedy muszę coś zrobić a dziecko muszę mieć w bezpiecznym miejscu. Na szczęście u nas łóżeczko jest większe, dlatego problem znika.
Maja
Bardzo proszę jak któraś z Mam posiada łóżeczko turystyczne, niech napisze jakiego producenta i jak się jej sprawdza. Ja słyszałam dobre opinie o firmie Chicco, ale nie wiem czy to nie jest czasem marketing tylko. Podpowiedzcie jakie łóżeczko turystyczne będzie najlepsze w sensownej cenie.
Pola
Ja używałam przez 3 lata BabyOno Tukan i teraz chciałam kupić nowe, ale nigdzie nie można go znaleźć. Jak dla nas rewelacja, stabilne i przepiękne kolory 🙂 Takich już nie ma – teraz tylko jakieś szarości 🙁